T.C. Fırat Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

 

ana sayfa

genel bilgi

programlar

yönetim

akademik personel

idari personel

linkler

resimler

haber/duyuru

iletişim

webmaster
 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

Genel Bilgiler

    Radyoloji Programının amacı, kamu ve özel sağlık kurumlarının radyoloji ile ilgili birimlerine röntgen teknisyeni yetiştirmektir.

Mezunların İstihdam Alanları

    Radyoloji Programından mezun olan öğrenciler kamu ve özel tüm sağlık kuruluşlarında radyoloji ile ilgili alanlarda (direkt radyografi, skopik radyografik incelemeler, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, radyoterapi ve nükleer tıp alanlarında) röntgen teknisyeni veua teknikeri olarak çalışmaktadırlar.

Program Başkanının Öğrencilere Yönelik Mesajı

    Değerli öğrenciler; İnsanlara sağlık hizmeti sunmak, hizmetlerin en kutsalıdır. Bu hizmet çalışkan, bilgili, iyi niyetli kimseler tarafından sunulursa daha güzel olur. Tüm sağlık alanında olduğu gibi Radyoloji Programı öğrencilerinin de gelecekte görevlerinde kaliteli hizmet yapabilmeleri için çok iyi yetişmeleri gerekmektedir. Radyoloji tıp alanındaki teknolojik gelişmelerin en yoğun olduğu bir branştır. Her gün hızla gelişmekte olan teknolojiyi hastalara en fazla yararlı olacak şekilde kullanmak için, öğrenci arkadaşlarımızın zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek gerekli bilgi ve beceri ile yetişmeleri en büyük arzumuzdur.

Radyoloji Teknikerliği Andı

    Aldığım eğitim ve öğretim doğrultusunda gelişmiş yeteneklerimi ırk, din, siyasal ve sosyal düzey ayırt etmeksizin yalnız ve yalnızca insanlığın yararına kullanacağıma, hastalarımı her zaman kendi yakınım bileceğime, radyolojik tanıları, tıbben ve yasal olarak gerekmedikçe kimseye açıklamayacağıma, hastalarımın vücudunu kendi vücudum kadar değerli ve dokunulmaz olarak düşüneceğime, görevimi yerine getirirken kendi kişisel çıkarlarımı değil hastaların mutlak yararını göz önüne alacağıma, kendimi ve hastamı radyasyondan korumaya özen göstereceğime ve öğrendiğim bilgileri mesleğimin uygulamasında insanlık yararına kullanacağıma, namusum ve şerefim üzerine and içerim.

Dersler ve İçerikleri...

 

anasayfa
Ramazan Erdem