SOSYAL HİZMETLER

          Kuruluşu
          2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 46. ve 47. maddeleri ile 3843 sayılı kanunun 7. maddesi ve katma bütçe kanununun ilgili maddesi ile kurulmuştur.Öğrenci Sosyal Hizmetler Birimi, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

          Amaç ve Kapsam
          Üniversitemiz öğrencilerinin beslenme, barınma, sağlık, kültür, beden ve ruh sağlığının korunması boş zamanlarının değerlendirilmesi ve sosyal faaliyetlerinin karşılanmasını sağlamaktır.

          Öğrencilere Verilen Beslenme Yardımı
          Üniversitemizde okumakta olan öğrencilerden maddi geliri düşük toplam 450 öğrenciye ücretsiz yemek verilmektedir.Bir öğrencinin birimimize maliyeti 450 kişix1,50 x 22 gün x 9 ay=133.650,00 YTL. dir. Bu rakam yıl sonu itibariyle Üniversite Yönetim Kurulu kararı ile yıl sonunda mahsubu yapılarak özel ödenek olarak kayıt edilmektedir.

          Üniversite Evi
          Üniversitemizde tüm akademik ve idari personele, öğrencilerimize yemek ve kafeterya hizmeti veren yaklaşık on bin kişi kapasiteli Üniversite Evi’nin, merkezi kafeterya kısmı ve iki ayrı mutfak ile aynı anda iki bin kişinin oturup yemek yiyebileceği sekiz salonu mevcuttur.

          Günlük 4 çeşit yemek verilmektedir. Yemek ücreti Öğrenciler için 1.YTL., İdari Personel için 1.25 YTL. Akademik Personel için de 1.50 YTL.dir. Yine belirtilen dönemlerde ayda ortalama 317 öğrencimize ücretsiz yemek verilmiştir.

          Üniversite Evi’nin boya ve badana işleri yaptırılmış, ayrıca tuvalet ve lavabolara tadilat işlemi yapılarak daha temiz ve hijyenik hale getirilmiştir.Mutfak kısmında bulunan soğuk hava depolarının alt kısımları mermer yaptırılmıştır. Ayrıca mutfak kısmı ve salonlar periyodik olarak ayda iki kez kemirgenlere ve haşerelere karşı ilaçlama işlemi yapılmaktadır.

          Sosyal Merkez
          Üniversitemiz Sosyal Merkezinde 4 bine yakın tüm akademik-idari personele günün her saatinde yemek hizmeti, boş zamanlarında oyun ve dinlenme ile ilgili hizmet verilmektedir.

          Atatürk Kültür Merkezi
          Sosyal, Kültürel ve Bilimsel faaliyetlerin % 90’ nı Mühendislik Fakültesi kampusunda bulunan Atatürk Kültür Merkezi salonunda gerçekleşmektedir. Salonun oturma kapasitesi sekiz yüz otuz bir(831) kişiliktir. Üniversitemizde konferans, panel, sempozyum, konser, tiyatro, açılış-kapanış ve mezuniyet geceleri gibi etkinlikler artarak devam etmektedir. Öğrencilerin birlik ve beraberliğini artırıcı faaliyetler sürekli teşvik edilmektedir.

          Fuaye kısmı beş yüz yirmi(520) metre kare olup bu alanda ayrıca bir protokol VIP salonu mevcuttur. Salon ofisleri( Proje Ofisi ve Tiyatro Birimi, AKM Müdürü ofisi, bay makyaj odası, bayan makyaj odası, mezuniyet odası, dekor-kostüm-ışık-ses malzeme deposu), hizmet bölümleri ve fuayesi ile tüm etkinliklere cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir.

          Prof. Dr. Bahaeddin ÖĞEL Konferans Salonu
          Fen-Edebiyat Fakültesi binasında hizmete konulan Prof. Dr. Bahaeddin ÖGEL konferans salonu iki yüz elli (250) kişilik oturum kapasitesine sahiptir. Üniversitemizce konferans ve panel gibi bilimsel, kültürel etkinliklerin birçoğu bu salonda yapılmaktadır. Sahne, koltuk ve masaları ile ses düzeni yenilenmiş, salon klimalı hale getirilmiştir.

          Prof. Dr. Mustafa TEMİZER Konferans Salonu
          Veteriner Fakültesi binasında bulunan bu salon dört yüz bir (401) kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Anma günleri, sempozyum, konferans ve panel gibi bilimsel ve kültürel faaliyetlerin yapılması için uygundur. Salona sabit ses sistemi yerleştirilmiş, koltukları kaplanmış ve klimalı hale getirilmiştir.

          Mavi Salon
          Mühendislik Fakültesi Dekanlık binasında bulunan mavi salon seksen beş (85) kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Anma günleri, toplantılar, sempozyum, konferans ve panel gibi bilimsel, kültürel faaliyetlerin yapılmasına müsaittir. Ayrıca, bazı sempozyum ve kongrelerde Atatürk Kültür Merkezi ile ortaklaşa kullanılmaktadır.

          Misafirhane
          A Blok
          20 odadan müteşekkildir. 4 odası tek kişilik bir odası süit, 15 odada çift kişiliktir. Toplam 35 yatak vardır.

          B Blok
          Lojman olarak kullanılan 4 dairenin 1999 yılında yeniden düzenlenmesi şekliyle misafirhane olarak kullanıma başlanılan kısımdır. Her dairede üç oda, her odada iki yatak vardır.Toplam 24 yatak vardır.

          Yatak ücretleri Üniversite elemanları için ( kahvaltı dahil )

                                Tek kişilik     30.00 TL

                                Çift kşşilik    25.00 TL

                                Üç Kişilik      20.00 TL dir.

(Üniversite mensuplarına 5.00 TL indirim uygulanmaktadır)


          Misafirler Yönergede belirtilen esaslar dahilinde kabul edilmektedirler. Haftanın her günü 24 saat hizmet verilmektedir.

İrtibat Tel : 0 424 241 55 29

                  0 424 237 00 00 / 6000 - 6001 (Dahili No)

  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Taşınır Mal Yönetmeliği Süreci Prosüdür Şeması ...

  Taşınır ile İlgili Formlar ...

  Taşınır Mal Yönetmeliği ...

  İlişik Kesme Belgesi ...

Tüm Duyurular 
Kollar Üst Kurulu Gen. Bşk.

Doç.Dr. Zülkif BOZGEYİK
Sağ. Kül. Sp. Dai. Başkanı
Kollar Üst Kurulu G. Bşk. Yrd.
© 2007 Fırat Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü (Mehmet Demircan ve Ahmet Alakuş) teknikegitim@msn.com